Forum Mieszkańców Osiedla Wieniawskiego

User info

Welcome, Guest! Please login or register.


You are here » Forum Mieszkańców Osiedla Wieniawskiego » Forum Bloku 55U » Wybór nowego zarządcy


Wybór nowego zarządcy

Posts 1 to 5 of 5

1

Drodzy Sąsiedzi,
zachęcam do udziału w dyskusji odnośnie wyboru nowego zarządcy naszego budynku.

0

2

Witam,
jest pierwszy efekt. Jak wracałam z pracy, to na tablicy ogłoszeń na klatce wisiało info o tym forum, a 1,5h później jak wychodziłam, to już nie było. Wygląda na to, że komuś bardzo zależy, żeby nie było ogólnowspólnotowej dyskusji. To dość smutne ... uważam, że coś takiego jest bardzo potrzebne, szczególnie, że w przypadku wyboru przez większość zarządcy, który nie dysponuje żadną platformą internetową, to jedyna forma wymiany opinii dotyczących ew. uchwał.

0

3

Niestety, nie po raz pierwszy ktoś cenzuruje tablicę ogłoszeń, to tylko dowodzi tego, że musimy mieć miejsce do dyskusji w internecie, jeżeli komuś taka forma nie odpowiada, to można jeszcze założyć grupę na FB. Wiem, że w tych wysokich blokach już coś takiego funkcjonuje i ludzie są w stałym kontakcie. Przypomnę retorycznie, że wspólnotę stanowią właściciele wszystkich mieszkań w budynku i uczciwym wydaje się wgląd oraz dyskusja nad treścią potencjalnych uchwał. Co do wyboru zarządcy, sprawa na dziś wygląda następująco. Jest dwóch kandydatów, pierwszy zasugerowany przez dotychczasowego, który zobowiązał się do prowadzenia naszej wspólnoty za te same pieniądze na dotychczasowych warunkach czyli za pośrednictwem platformy "lokale.net" z możliwością zdalnego głosowania , drugi proponowany przez kilku lokatorów, ma funkcjonować na nowych zasadach, ponoć ma być taniej, ale o ile, niestety nie udało się ustalić, ponoć nie będzie możliwości zdalnego głosowania, więc jeżeli akurat kogoś nie będzie w mieszkaniu, to nawet nie będzie możliwości wyglądu w uchwałę.

Last edited by Robertos (2021-09-09 08:28:05)

0

4

Z tego co się dowiedziałam, przekazanie zarządu musi nastąpić przed notariuszem, a co za tym idzie, ponad 50% właścicieli musi złożyć podpisy do aktu notarialnego. Tu pojawia się pytanie jak zostanie to rozliczone. Na ostatnim zebraniu firma pana Kadeli zobowiązała się pokryć wszelkie koszty notarialne w ramach bonusu na początek współpracy. Dobrze by było, gdyby pan Popławski lub jego przedstawiciele zabrali głos na tym FORUM, ponieważ pojawia się sporo pytań i wątpliwośći. Znaczna część mieszkańców nie była w stanie uczestniczyć w zebraniu z panem Popławskim z firmy Werso, ponieważ odybyło się spontanicznie, a lokatorzy byli informaowani kilka minut przed zebraniem poprzez pukanie do drzwi. Przepraszam bardzo, ale nie jestem w stanie na hurrra wyskoczyć z wanny i lecieć na spotkanie, wypadałoby informować o takich zebraniach nieco wcześniej.

Last edited by Marmag (2021-09-09 14:38:30)

0

5

Widzę, że zainteresowanie tematem jest porażające. Nie wiem jak ta nasza wspólnota się zmobilizuje do wizyty u notariusza. Bez notarialnego przekazania zarządu, pojedynczy właściciele będą mieli prawo zaskarżyć każda decyzję, gdyż z punktu widzenia prawa, będzie to samowola. Jeżeli prawdą jest, to co czytam w postach wyżej, o braku możliwości zdalnego wglądu do uchwał czy zrywaniu informacji o forum, to tylko świadczy o tym, że w bloku działa jakieś wąskie grono, któremu zależy na forsowaniu swojego, ale przypomnę tylko, że koszty tego będziemy ponosić my wszyscy!!!

0


You are here » Forum Mieszkańców Osiedla Wieniawskiego » Forum Bloku 55U » Wybór nowego zarządcy